JUNG KNX gebouwenbeheersysteem is dé wereldstandaard voor gebouwautomatisering en maakt flexibele, energie-efficiënte en futureproof installaties mogelijk. DALI (Digital Addressable Lighting Interface) is de digitale standaard voor verlichtingsbesturing waarmee armaturen individueel of in groepen kunnen worden aangestuurd. Elke lichtbron krijgt een eigen adres, waardoor schakelen, dimmen, kleurregeling (zoals Tunable White en RGBW) en statusfeedback mogelijk zijn. Dit zorgt voor flexibele lichtscenario’s, eenvoudige herconfiguratie en efficiënter energiebeheer zonder aanpassingen aan de bekabeling.
DALI-2 is de nieuwste generatie van de DALI-standaard. In vergelijking met de eerste generatie biedt DALI-2 een nog verbeterde functionaliteit, betere interoperabiliteit tussen fabrikanten en nog meer comfort voor gebruikers. Denk aan hogere energie-efficiëntie, nog meer flexibele configuraties en intuïtieve lichtsturing.

Met de DALI-2 multimaster kunnen meerdere bedienpunten in één ruimte of installatie worden toegepast. Denk aan meerdere draaiknoppen waarmee dezelfde verlichting kan worden gedimd of geschakeld, zonder extra complexiteit. De eenheden zijn eenvoudig te configureren, werken samen met DALI-aanwezigheids- en lichtsensoren en maken het mogelijk om armaturen per groep of scène aan te sturen. In combinatie met de KNX DALI-2 gateway functioneren ze bovendien als volwaardige bedienunit binnen een KNX-installatie, ideaal voor flexibele en gebruiksvriendelijke lichtregeling.
De JUNG KNX DALI-2 actor wordt ingezet als praktische schakel tussen KNX en DALI-2. Voor de installateur betekent dit: één compacte oplossing om meerdere DALI-lichtgroepen vanuit KNX aan te sturen. Dankzij de vier kanalen is de actor ideaal voor kleinere of herhalende toepassingen, zoals kantoren, vergaderruimtes of klaslokalen. Tunable White en RGBW zijn direct beschikbaar, waardoor sfeer- en functionele verlichting eenvoudig te realiseren zijn. Extra software of een aparte DCA-inbedrijfname is niet nodig, wat tijd bespaart tijdens installatie en configuratie.
Met de KNX DALI-2 gateway stuurt u individuele armaturen of volledige lichtgroepen rechtstreeks aan vanuit KNX. In de praktijk betekent dit dat u niet alleen schakelt en dimt, maar ook directe feedback krijgt over de status van de verlichting, zoals storingen of uitval. Dankzij de bidirectionele communicatie is monitoring eenvoudig en betrouwbaar. De gateway is daarmee uitermate geschikt voor projecten waar maatwerk en flexibiliteit centraal staan, zoals kantoren, hotels of utiliteitsgebouwen met veel verschillende lichtzones. DALI-2 en KNX: efficiënt, flexibel en klaar voor de toekomst.
![]() |
![]() |
![]() |
| JUNG KNX DALI-2 multimaster | JUNG KNX DALI-2 actor | JUNG KNX DALI-2 gateway |
In combinatie met DALI-2 ontstaat een krachtig lichtbeheersysteem met maximale vrijheid in ontwerp en bediening.
Meer info over de DALI-2 actor lees je hier.



